Пошук по сайту


Березанська зош І – ІІІ ступенів аукціон хімічних знань Урок-узагальнення з теми «Насичені вуглеводні: гомологія, структурна ізомерія, номенклатура»

Березанська зош І – ІІІ ступенів аукціон хімічних знань Урок-узагальнення з теми «Насичені вуглеводні: гомологія, структурна ізомерія, номенклатура»

Березанська ЗОШ І – ІІІ ступенів

АУКЦІОН

хімічних знань
Урок-узагальнення з теми «Насичені вуглеводні: гомологія, структурна ізомерія, номенклатура»

( 11 клас)
Вчитель хімії Березанської ЗОШ

Винокурова Тетяна Костянтинівна
2011-2012 н. рік

Цілі уроку: закріпити, узагальнити і систематизувати знання учнів про насичені вуглеводні; спонукати логічно мислити та висловлювати свої думки, вчити застосовувати свої знання для розв’язання завдань практичного характеру; розвивати вміння швидко орієнтуватися в ситуації, розвивати інтерес до вивчення органічної хімії; виховувати вміння працювати в колективі.


Тип: узагальнення та систематизації знань.

Форма проведення: аукціон хімічних знань.


Форми роботи: індивідуальна, фронтальна, робота в парах.

Обладнання: мультимедійний комплекс, підручник Л. П. Величко «Хімія – 11 клас. Академічний рівень», збірник М. М. Савчин, Д. П. Сидорович «Органічна хімія: задачі, вправи, тести» та набори моделей атомів для складання моделей молекул на кожну парту, кольорові жетони різного номіналу, «гаманець», молоточок.

На екрані слайд 1. Аукціон хімічних знань.
ХІД УРОКУ

Організаційний етап. Добрий день, діти. Рада вітати вас у цьому кабінеті. Сьогодні на нас чекає дещо незвичайний урок – «Аукціон хімічних знань». На нашому аукціоні на продаж виставлені запитання з теми «Насичені вуглеводні». Чим краще ви попрацюєте, тим ціннішою буде ваша покупка, а значить і вища оцінка за урок. Бажаю успіхів!

Повідомлення теми, мети уроку. А хто ж приходить на аукціон без повного гаманця? Прошу вас записати на листочках свої сподівання від цього уроку і вкласти в наш «гаманець». Чи справдяться наші сподівання? Про це ми дізнаємося наприкінці уроку.

ПОЧИНАЄМО НАШ АУКЦІОН!
ЛОТ № 1

На екрані слайд 2. Лот № 1. Дрібнички, але приємні! Що ви знаєте про метан?

Вам пропонується назвати по одній властивості найпростішої органічної сполуки – метану. Учні відповідають ланцюжком, отримуючи жетони по 1 балу за кожну вірну відповідь.

Раз! Два! Три! Продано!
ЛОТ № 2

На екрані слайд 3. Лот № 2. Теоретичні «заморочки».

На екрані слайди 4 – 6. Відповідаємо чітко і по суті (питання висвітлюються по одному).

  1. Які органічні сполуки називають насиченими вуглеводнями (алканами)?

  2. Які назви алканів вам ще відомі?

  3. Наведіть загальну формулу алканів.

  4. Яка формула алкану, що містить 6 атомів Карбону?

  5. ….. 130 атомів Карбону?

  6. Яка формула алкану, що містить 18 атомів Гідрогену?

  7. ….. 34 атоми Гідрогену?

  8. Наведіть формули перших 10 членів гомологічного ряду алканів.

  9. Назвіть їх.

  10. Що таке «ізомерія»?

  11. Які спільні та відмінні ознаки ізомерів?

  12. Запищіть структурні формули ізомерів бутану.

  13. Чим відрізняються молекулярна і структурна формули?

  14. Яка послідовність дій при складанні назв насичених вуглеводнів?

За кожну повну правильну відповідь учні отримують жетони по 2 бали.

Раз! Два! Три! Продано!
ЛОТ № 3

На екрані слайд 7. Лот № 3. Сюрприз! Такі підступні ізомери.

Прошу вас відкрити підручники на сторінці 27. На малюнку 21 пропонуються «скелети» ізомерів октану. Зараз усі бажаючі можуть спробувати скласти структурну формулу одного з цих ізомерів та назвати його. А якого саме? Це вам покаже витягнутий з торбинки номерок. Цей лот коштує 3 бали.

Раз! Два! Три! Продано!

ЛОТ № 4

На екрані слайд 8. Лот № 4. «Очманілі рученята». Фізкультхвилинка.

Саме так! Думаю, прийшов час змінити вид діяльності з розумової на моторну і попрацювати рученятами.

На екрані слайд 9. Всі на старт! Складіть модель молекули одного з ізомерів пентану.

І варіант. 2-метилбутан.

ІІ варіант. 2,2-диметилпропан.

Увага! Працюємо на швидкість.

Перша пара, яка склала модель запропонованого ізомеру, отримує жетон за 4 бали, друга – за 3, третя – за 2, а четверта – за 1 бал. Всім іншим пропоную ще потренуватися.

Раз! Два! Три! Продано!
ЛОТ № 5

На екрані слайд 9. Лот № 5. Назви мене (виберіть серед запропонованих речовин ізомери та назвіть їх).

В збірниках відкриваємо на сторінці 7 – 8 завдання № 5, або на сторінці 8 завдання № 6 (*). Ваші варіанти І, ІІ, ІІІ. На це завдання відводиться 5 хвилин.

Зошити і вкладені в них жетони прошу здати для перевірки.

Раз! Два! Три! Продано!

На екрані слайд 10. Наш аукціон завершено!

ВІТАЮ! ВІТАЮ! ВІТАЮ!
Підсумок уроку. Завершився наш аукціон. Пропоную зазирнути до нашого «гаманця». Чи справдилися ваші сподівання щодо уроку?

Домашнє завдання. Повторіть матеріал параграфів 4-5 . Зверніть увагу на ті моменти, які вам здалися складними.

Творче завдання (за бажанням). Складіть ребус, кросворд, оригінальне завдання по цій темі.
ДЯКУЮ ВСІМ ВАМ ЗА ПЛІДНУ РОБОТУ НА УРОЦІ. ВІРЮ, ЩО ЦІ ЗНАННЯ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ У ПОДАЛЬШОМУ ЗАСВОЄННІ ЗНАНЬ З ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ!

НАШ УРОК ЗАВЕРШЕНО.

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Уроку
Тема уроку: Алкани ( парафіни). Загальна формула алканів. Структурна ізомерія. Поняття про конформації. Систематична номенклатура....

Березанська зош І – ІІІ ступенів Березанського району Миколаївської області
Освітня: поглибити знання учнів про окисно-відновні реакції, навчивши учнів складати рівняння окисно-відновних реакцій методом електронного...

Розклад уроків Березанської зош І ііі ступенів
Директор Березанської зош І – ІІІ ст. Головний спеціаліст Очаківського міськрайонного управління гудсес

Урок узагальнення знань з теми «Основні класи неорганічних речовин»...
Громадська Валентина Іванівна – вчитель хімії Миколаївської гімназії №4 м. Миколаєва

Тема: Насичені та ненасичені вуглеводні
Навчальна: узагальнити, систематизувати знання учнів про склад, будову, властивості вуглеводнів, сфери їх застосування

Березанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Методичний день
Форми організації навчально-виховного процесу: фронтальна, групова, індивідуальна

Березанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Образотворче мистецтво у 5-7 класах школи викладає Винокурова Тетяна Костянтинівна, вчитель вищої категорії

Березанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Викладання предмету «Основи здоров’я» у школі ведеться згідно з діючими програмами, затвердженими Міністерством освіти І науки України,...

Відділ освіти
Участь у обласному етапі взяли учні Менської районної гімназії ( 3 учасники), Менської зош І-ІІІ ст. ім. Т. Г. Шевченка (2 учасники),...

Звіт директора Гланишівського нво „зош І-ІІІ ступенів днз” Лисенка...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

h.lekciya.com.ua
Головна сторінка