Пошук по сайту


План-конспект уроку на тему : „ Кисень та його властивості”

План-конспект уроку на тему : „ Кисень та його властивості”

Міністерство освіти і науки України

План-конспект уроку на тему :

Кисень та його властивості”


Виконала

вчитель хімії СЗШ № 3

Шевченко С.В.

Полтава – 2006
Тема : Кисень та його властивості.
Мета : - повторити й узагальнити знання про кисень та його властивості;

  • розвивати пізнавальну активність учнів, виробляти вміння спостерігати, робити висновки, пояснювати хід експерименту;

  • виховувати уважність, наполегливість.


Тип уроку : узагальнення та систематизація знань.
Форма проведення : урок-гра „Подорож у минуле”.
Хід уроку.
Вступне слово вчителя.
Хімія – наука, що творить дива, дає можливість пізнати навколишній світ, допомагає людині у розв”язанні продовольчої проблеми, у створенні нових матеріалів.

Тема нашого сьогоднішнього уроку („Кисень та його властивості”) є наступною ланкою в довгому ланцюжку хімічних знань.

Мета нашого уроку : (зачитати з дошки).
Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про речовину, яка так необхідна для нашого життя. Але що це за речовина ?
Послухайте загадку :
1-й учень : Без газа этого на свете

Не жили б звери и народ.

Его назвать могли б и дети,

Ведь это – кислород.
2-й учень : Джозеф Пристли как-то раз,

Окись ртути нагревая,

Обнаружил страшный газ,

Газ без цвета, без названья.

Ярче в нем горит свеча.

Он не вреден для дыханья.

(Не узнаешь у врача).
3-й учень : Новый газ из колбы вышел

Никому он не знаком.

Этим газом дышат мыши.

(Эта мысль весьма нова).

4-й учень : Здесь у физика от счастья

И от воздуха, отчасти,

Закружилась голова…
5-й учень : Кошка греется на крыше,

Солнца луч в окошко бьет.

Джозеф Пристли, с ним две мыши

Открывают кислород.
6-й учень : В воздух попал кислород,

Как ни странно,

Из голубой глубины океана.

И на земле появились растенья,

Жизнь появилась :

Дыханье, горенье.
1) Перед тим, як розглядати нову тему, давайте зосередимося і повторимо, що ми знаємо про кисень.

Цей конкурс проведемо у формі фронтальної бесіди і назвемо „Хто знає більше” (учні кидають один одному м”яч).

2) Наступним кроком у перевірці домашнього завдання є виконання тестів (роздати тести).

3) Після того, як ми перевірили основний матеріал минулого уроку, можемо переходити до наступного завдання.

Конкурс «Кращий експериментатор».

Вчитель : Рік народження кисню – 1774-й. І ми з вами зараз теж одержимо кисень з гідроген пероксиду. Але право здійснити це матиме той, хто швидше і більше напише рівнянь реакцій одержання кисню в лабораторії ( три учні працюють коло дошки, інші в зошиті, хто перший – читає. По результатам визначають хіміка-дослідника, який проводить дослід; учні, що не виграли, розказують правила техніки безпеки і описують дослід).

Конкурс «Найуважніший».

Вчитель : Уважно прослухайте вірш і запишіть всі рівняння реакцій, про які йдеться у вірші ( три учні - коло дошки, інші – в зошит).

Примерно века два назад

Открыт он был случайно,

Сейчас знаком с ним стар и млад,

Он и для вас не тайна.

Известно, что горит отлично,

В нем сера, фосфор, углерод, железо, магний,

Энергично сгорает даже водород.

Вчитель : Давайте трохи відпочинемо і пограємо в гру „Хрестики-нулики”.

1) Знайти формули, які означають атоми елемента оксигену :

О2

Н2О



Fe

5O

SO2

O

5O2

O3


2) Знайти формули, які визначають прості речовини :

5H2O

O3

H2O

6S

2O2

3H2O

Fe

H2

N2O


3) Знайти формули, які визначають оксиди :

HNO3

SO2

SO3

CO2

CuO

MgO

O2

NaOH

ZnSO4



Вчитель : Напри кінець уроку пропоную провести хімічну вікторину і послухати повідомлення учнів.

Запитання :

1) який склад повітря ?

2) який вміст кисню в ньому ?

3) що таке „парниковий ефект” ?

4) що таке „озонові діри” ?
Після рефератів підбиваються підсумки уроку, виставляються оцінки і аргументуються.

Домашнє завдання : вивчити § у підручнику, скласти кросворд на тему „Кисень”.


1-й учень : Без газа этого на свете

Не жили б звери и народ.

Его назвать могли б и дети,

Ведь это – кислород.
2-й учень : Джозеф Пристли как-то раз,

Окись ртути нагревая,

Обнаружил страшный газ,

Газ без цвета, без названья.

Ярче в нем горит свеча.

Он не вреден для дыханья.

(Не узнаешь у врача).
3-й учень : Новый газ из колбы вышел

Никому он не знаком.

Этим газом дышат мыши.

(Эта мысль весьма нова).

4-й учень : Здесь у физика от счастья

И от воздуха, отчасти,

Закружилась голова…
5-й учень : Кошка греется на крыше,

Солнца луч в окошко бьет.

Джозеф Пристли, с ним две мыши

Открывают кислород.
6-й учень : В воздух попал кислород,

Как ни странно,

Из голубой глубины океана.

И на земле появились растенья,

Жизнь появилась :

Дыханье, горенье.

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Методична розробка уроку гри з матеріалознавства на тему : «Портландцемент,...
«Штукатур», кваліфікація ІІ розряд. Тому під час вивчення теми уроку «Портландцемент, його виготовлення, та застосування», викладач...

Конспект уроку 35 Тема: Хлоридна кислота: добування, властивості, застосування
Мета: вивчити спосіб добування хлоридної кислоти в лабораторії; фізичні та хімічні властивості: дію на

Конспект уроку 112. Тема: Метанол, етанол, гліцерин: функціональна група, хімічні властивості
Мета: вивчити функціональну групу спиртів, їх хімічні властивості: повне окиснення, взаємодію з

Конспект уроку 76 Тема: Розрахункові задачі по темі: «Лужні метали»
Мета: на основі знань про хімічні властивості лужних металів розвивати вміння розв’язувати

Конспект уроку 108 Тема: Електронні та структурні формули речовин
Мета: закріпити знання про ковалентний зв’язок І його види – неполярний І полярний; навчитися

Конспект уроку 32 Тема: Кислоти, їх склад, назви, класифікація, визначення....
Мета: формувати знання про класифікацію кислот, їх фізичні властивості; заходи безпеки при роботі з кислотами; про поширеність кислот...

Тема: «Прості речовини неметали І метали. Кисень»
Встановіть відповідність між застосуванням кисню та властивостями, які його зумовлюють

Оцтова кислота, її властивості та застосування
Мета уроку: дослідити хімічні властивості кар­бонових кислот, з'ясувати подібність та відмінність неорганічних та органічних кислот;...

Тема. «Оксиген І Кисень. Фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії....
Мета: поширити поняття про хім елемент І прості речовини, вміти розрізняти ці поняття, спостерігати, аналізувати, робити висновки,...

Уроку
Тема уроку: Алкани ( парафіни). Загальна формула алканів. Структурна ізомерія. Поняття про конформації. Систематична номенклатура....



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

h.lekciya.com.ua
Головна сторінка