Пошук по сайту


Відповіді на завдання надсилати з 13. 06. 13 до 15. 06. 13 на електронну пошту

Відповіді на завдання надсилати з 13. 06. 13 до 15. 06. 13 на електронну пошту

Відповіді на завдання надсилати з 13.06.13 до 15.06.13 на електронну пошту

lsh2013-2014@yandex.ua 

Клас – 7

Дата – 13.06.13

Тема: «Фізичні та хімічні явища»

Речовини можуть змінюватися. Зміни, що відбуваються зі збереженням частинок речовини, називаються фізичними перетвореннями. До них належать, наприклад, агрегатні переходи: плавлення, кипіння, тверднення тощо. Частинки речовин не змінюються і під час фізичних явищ. Такими є, наприклад, світіння розжарених тіл, проходження електричного струму крізь метали, дифузія та ін.

Перетворення речовин, що супроводжуються зміною їхніх частинок, називаються хімічними перетвореннями, або хімічними реакціями. В результаті хімічних реакцій з одних речовин утворюються інші. Про це свідчать поява нових властивостей чи втрата старих, деякі зовнішні зміни, пов'язані, наприклад, із запахом, кольором, виникненням полум'я тощо. Висновок про перебіг хімічної реакції можна зробити лише здійснивши спостереження за речовинами, дослідивши їх до і після виконаного експерименту.

Приклад. Фізичним чи хімічним явищем (перетворенням) є: а) утворення краплинок води на склі («запітніння» скла); б) згіркнення масла з часом; в) висихання калюжі; г) обвуглення борошна під час сильного нагрівання? Відповіді пояснити.

Розв'язання. Фізичні явища (перетворення) - а і в. Краплинки води на склі утворюються внаслідок перетворення газуватої води (водяної пари), яка завжди є в повітрі, на рідку воду. Цьому сприяє зниження температури повітря. Під час висихання калюжі відбувається зворотне явище: вода з рідкого стану переходить у газуватий.

Хімічні перетворення – б і г. Деякі речовини, що є у складі масла, під дією інших речовин, утому числі й кисню повітря, дуже повільно перетворюються на нові, які мають гіркий смак, темно-жовтий колір тощо. Борошно під час сильного нагрівання перетворюється на вуглець (речовина нагадує вугілля) і воду (в газуватому стані).

Відповідь: фізичні явища (перетворення) - а і в, хімічні – б і г.


ЗАВДАННЯ

1. Опишіть фізичні властивості речовин, заповнивши таблицю:Фізичні властивості

Кисень

Бензин

Цукор

Алюміній

1.

Агрегатний стан

2.

Колір, блиск

3.

Наявність і характер запаху

4.

Розчинність у воді

5.

Густина (відносно води, тобто більша чи менша за 1 г/см3)

6.

Теплопровідність

7.

Електропровідність

2. Фізичним чи хімічним явищем є: а) танення снігу; б) скисання молока; в) горіння свічки; г) іржавіння заліза; ґ) вибілювання тканини; д) гниття листя; е) плавлення алюмінію; є) випаровування бензину; ж) замерзання води? Кожну відповідь поясніть.

3. Які з явищ належать до хімічних, а які - до фізичних: а) притягування заліза магнітом; б) горіння пороху; в) потемніння срібних виробів з часом; г) «зникнення» кусочка «сухого льоду»; ґ) світіння вольфрамової спіралі в електролампочці; д) вбирання вологи ватою; е) утворення осаду при відстоюванні каламутної води; є) розчинення оцту у воді; ж) горіння «бенгальського вогню»? Кожну відповідь поясніть.

4. Які з явищ належать до хімічних, а які - до фізичних: а) заварювання чаю; б) висихання білизни на морозі; в) поширення запаху парфумів у повітрі; г) танення морозива; ґ) змішування піску з водою; д) пожовтіння паперу; е) розчинення цукру у воді; є) утворення солі при випарюванні морської води; ж) проходження електричного струму у дроті? Кожну відповідь поясніть.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Відповіді на завдання надсилати на електронну пошту
Прохання вказати номер мобільного телефона, логін skype для спілкування (за потребою) в файлі з відповідями

Відповіді на завдання надсилати з 12. 06. 13 до 15. 06. 13 на електронну пошту
Маси елементів пропорційні «внескам» елементів у відносну формульну масу сполуки

Відповіді на завдання надсилати з 14. 06. 13 до 15. 06. 13 на електронну пошту
Схема реакції І хімічне рівняння це умовні записи хімічного перетворення. Кожна схема (рівняння) складається з двох частин лівої...

Початкові хімічні поняття
Завдання 1 – 6 мають чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний

Завдання ІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії
Підберіть коефіцієнти окисно-відновної реакції. Вкажіть окисник І відновник. У відповіді дайте загальну суму коефіцієнтів

Конспект уроку 106 Тема : Електронна природа хімічного зв’язку. Поняття про електронегативність
Мета: повторити електронну будову атомів хімічних елементів, її зв’язок з положенням елемента у

1 Лікувально-профілактична допомога дітям Критеріями оцінки закладу...

План навчального проекту Примітка
Примітка: Набирайте текст в полі для відповіді. Клацніть мишею на тексті-інструкції

План роботи міського методичного центру закладів освіти на 2016/2017 н р
Залежно від того, як змінюються завдання, що стоять перед школою, змінюються І завдання науково-методичної роботи

І. Тести з вибором однієї правильної відповіді Яка різниця між фольклором...
Фольклорні розповідно-описові пісні певного народу, в основі яких лежить національно-історична тематика – це …База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

h.lekciya.com.ua
Головна сторінка