Пошук по сайту


“Механізм створення підприємства з виробництва свіжого м’яса кроля”

“Механізм створення підприємства з виробництва свіжого м’яса кроля”

Сторінка1/5
  1   2   3   4   5

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

Кафедра трудових ресурсів і підприємництва
КУРСОВА РОБОТАЗ дисципліни “Підприємництво”

На тему: “Механізм створення підприємства з виробництва свіжого м’яса кроля”
МартинКріль

РІВНЕ 2004ПЛАН


1. Загальні положення

2. Вибір та обґрунтування підприємницької ідеї.

2.1. Вибір підприємницької ідеї.

2.2. Бізнес-план.

2.2.1.Характеристика продукту.

2.2.2. План маркетингу.

2.2.2.1. Попит на товар.

2.2.2.2. Маркетингова стратегія.

а) схема розповсюдження товарів;

б) ціноутворення;

в) реклама;

2.2.3. План виробництва.

2.2.3.1. Обсяги виробництва.

2.2.3.2. Потреба в трудових ресурсах.

2.2.3.3. Виробничі витрати.

2.2.3.4. Потреба в основних засобах.

2.2.4. Організаційний план.

2.2.4.1. План організації і розвитку підприємства.

2.2.4.2. План організації управління виробництвом.

2.2.4.3. План кадрового забезпечення.

2.2.5. Юридичний план.

2.2.6. Оцінка ризику і страхування.

2.2.7. Фінансовий план.
3. Організаційні заходи по створенню підприємства.

3.1. Реєстрація підприємництва та виготовлення печатки і штампів.

3.2. Дозволи на право здійснення підприємництва.

3.3. Вибір банківської установи та кредитування підприємництва.

3.4. Майнове забезпечення підприємницької діяльності.

3.5. Страхування підприємництва.

Список літератури.

Додатки.

РОЗДІЛ І


 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.


Метою даної курсової роботи на тему “Механізм створення підприємства”, є закріплення теоретичних знань, отриманих мною при вивченні дисципліни “Підприємництво” та набуття практичних навичок у вирішенні питань, що виникають у підприємництві шляхом послідовного відтворення основних етапів створення підприємства та обґрунтування ефективності його роботи на ринку.

Метою діяльності підприємства, створення якого обґрунтовується, є одержання належного прибутку шляхом реалізації конкретної бізнесової ідеї. Ідея, предмет та вид підприємницької діяльності були обрані мною самостійно, погодившись з викладачем. При цьому тема сформульована з зазначенням предмета підприємницької діяльності.

Дана курсова робота не обмежується складеним бізнес-планом. Її структура відповідає послідовності кроків і дій, які я повинен зробити, щоб започаткувати власну справу, а саме:

 • Вступ.

 • Вибір та обґрунтування підприємницької ідеї.

 • Організаційні заходи по створенню підприємства.

 • Висновки.

Відповідна курсова робота характеризується оригінальністю і прагматичністю підприємницької ідеї; обґрунтованістю очікуваних витрат і результатів; оптимальністю запропонованих рішень, кроків і дій, які потрібно здійснити для створення підприємницької структури; точністю і лаконічністю викладеного матеріалу.

При написанні курсової роботи крім законодавчої і нормативної бази використовувались статистичні дані, наукові та спеціальні статті, які допомагають простежити динаміку розвитку галузі, діяльність конкурентів тощо.

РОЗДІЛ ІІ
2. ВИБІР ТА ОБГРУНТУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ІДЕЇ.
2.1. Вибір підприємницької ідеї.
Головною задачею в сільському господарстві є значне збільшення виробництва продуктів землеробства і тваринництва в цілях більш повного задоволення потреб населення в продуктах харчування, а промисловості в сільськогосподарській сировині. Важливе значення в забезпеченні населення продуктами тваринництва й промисловості в сировині займає пропоноване розведення кролів.

Кролі плодовиті тварини, які, до того ж, швидко ростуть, тому за короткий період вони дають порівняно багато м’яса. Кролівництво служить не тільки резервом збільшення ресурсів м’яса, але й значною базою забезпечення населення теплими і красивими хутряними виробами, які виробляють із хутра цих тварин. Кролі пухових порід дають тонкий, м’який, з особливо малою теплопровідністю, пух.

Створення підприємства по розведенню кролів, деяким чином, вирішує також проблему на ринку праці, оскільки успішне розведення кролів, потребує залучення відповідних кадрів, добре знаючих свою справу.

Ідея розміщення підприємства по розведенню кролів в Рівненській області, а саме в смт. Мізоч ґрунтується: по-перше, на тому, що Рівненська область входить в Західно Поліський Економічний район, який характеризується індустріально-аграрним напрямком виробництва, тобто значним розвитком сільського господарства і тваринництва, по-друге, всі природнокліматичні і ресурсні показники даного району є сприятливими для створення даного підприємства. Також, ще одним важливим фактором є те. Що Рівненська область володіє великими запасами кормів, великими площами зелених кормів, що автоматично заперечує проблему у забезпеченні підприємства кормами.

Новостворене підприємство буде зареєстровано, за організаційно правовою формою, як приватне підприємство “МартинКріль”, оскільки воно буде засноване на власності окремого громадянина України, Мартинюка С.В., з правом наймання робочої сили. Дане підприємство буде належати до малих підприємств, оскільки на ньому планується залучити до 50 працівників і буде здійснювати виробничу і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку. ПП “МартинКріль” матиме самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банку, власну печатку із своїм найменуванням, товарний знак. Дане підприємство буде здійснювати свою діяльність згідно чинного законодавства України, закону України “Про підприємництво”, який визначає правові, економічні та соціальні засади підприємницької діяльності в Україні, а також закону України “Про підприємства в Україні”, та на основі інших нормативно правових актів.


2.2. Бізнес план.
2.2.1. Характеристика продукту чи послуги.
М’ясо кроля – дієтичний продукт, в його склад входить велика кількість повноцінного білку і жиру. В 100 г. м’яса міститься більше ніж 150 калорій. Жир – м’який, легкоплавкий і дуже добре засвоюється організмом людини, в ньому мало холестерину. М’ясо кроля зберігає свої смакові і поживні властивості як в свіжому вигляді, так і в копченому, і консервованому виді. Воно може стати постійним компонентом меню їдальня, лікарень і баз відпочинку, його рекомендують вживати людям при захворюванні серцево-судинної системи, печінки, гіпертонії, атеросклерозі, гастриті, язвах шлунка і дванадцятипалої кишки та інших хворобах, які, напри великий жаль, досить поширені сьогодні.

На початку розвитку, новостворене підприємство буде орієнтуватись на попит споживачів в Рівненській області. На сьогоднішній день в Рівненській області нема спеціалізованого підприємства по вирощуванню і продажу кролячого м’яса. Той, хто регулярно купує в магазині чи на базарі м’ясо кроля, безумовно знають, що всіх кролів, які продаються, можна умовно поділити на два види: свіжий і кролик який піддавався глибокому заморожуванню. До першої категорії можна віднести кролів які вирощують в домашніх господарствах і продаються на ринку, до другої – задубілі, скам’янілі іноземного походження, а також курячі стегенця аналогічного стану і походження, які змушені купувати споживачі при відсутності якісного м’яса кроля.

Купуючи таких кролів або ж стегенця курки, споживачу невідомі умови в яких вирощувалися кролі, кури, стан здоров’я, якими кормами годувалися кролі, тобто чи додавалися в корм добавки, які шкідливі для організму людини. В більшості випадків, привізне м’ясо кроля або ж ті самі привізні стегенця курки, зберігаються на складі де часто воно розморожується, а потім знову заморожується невеликими партіями в міру потреби. Іноді такі операції проводять по кілька разів. Для самого продукту це, в кращому випадку, обернеться втратою корисних і смакових якостей у гіршому – зараженням хвороботворними мікробами. Найстрашніше, що й нереально довгі терміни зберігання – це ще не головний недолік привітної кролятини або ж стегенець. Додавши сюди ще й сильні антибіотики проти інфекційних захворювань і цілий ряд іншої “хімії”, про яку західні виробники просто мовчать.

Щоб вирішити ці всі проблеми, я пропоную створити підприємство по вирощуванню м’яса кроля. На даному підприємстві планується розводити кролів без всяких антибіотиків і гормонів росту, користуючись тільки природним “прискорювачем” росту – добірним кормом і спеціальним раціоном. На відміну від привізних кролів, м’ясо наших кроликів буде свіже – його піддаватимуть лише легкому охолодженню, підтримуючи температуру тушок близько 0 С, оскільки на думку дієтологів, це найоптимальніша температура короткострокового зберігання.

Новостворене підприємство пропонує споживачам українського кролика, який набагато смачніший і поживні ший від іноземних. Ще одним вагомим позитивним фактом є те, що наш кролик буде упаковуватись у спеціальну гігієнічну, харчову упаковку, тобто м’ясо буде захищене від різного зовнішнього втручання, від шкідливих речовин, мікроорганізмів, пилу, що знаходяться в повітрі, не так, як наприклад на ринку, де на м’ясо осідають пил і шкідливі речовини з повітря.

Роблячи висновок, дане підприємство “МартинКріль” пропонує м’ясо кролика і продукцію виготовлену з нього, які придбавши, споживач буде спокійний за своє здоров’я і упевнений у його якості, смакових і поживних властивостях для організму людини, які гарантуються підприємством виробником.
2.2.2. План маркетингу.
2.2.2.1. Попит на товар.

Щоб визначити попит на свіже м’ясо кроля, ми скористаємось статистичними даними по Рівненській області за 2003 рік. Населення Рівненської області згідно з 2003 роком, становить 1168,3 тис., а в м. Рівне 46399 чол.

Для обрахунків ми візьмемо кількість населення у м. Рівне, тому що діяльність підприємства буде направлена на цільову аудиторію споживачів у м. Рівне. Для обрахунків ми візьмемо, що м’ясо кролика споживає лише 30% населення м .Рівне. Провівши розрахунки отримаємо, що 30% становить 13920 чол. Якщо взяти, що в рік одна людина споживатиме 6 кролів, і частка ринку, що займатиме новостворене підприємство становить 0,15, то скориставшись формулою для визначення попиту на товар, матимемо:

N=g*n*a

де, g – річна потреба одного споживача;

n – чисельність потенційних споживачів;

a – частка ринку новоствореного підприємства.
N = 6 * 13920 * 0,15 = 12528 (кролів) Отже, провівши підрахунки ми отримали, що попит на свіже м’ясо кроля становить 12528 кролів на рік.
2.2.2.2. Маркетингова стратегія.
а) Схема розповсюдження свіжого м’яса кроля.

ПП “МартинКріль” буде реалізовувати свіже м’ясо кроля і продукти виготовлені з нього, через власні фірмові магазини і торговельну мережу загалом. Тобто, щоб кожний бажаючий міг купити свіже м’ясо кролика в найближчому магазині, в кожному з яких буде можливість зробити також попереднє замовлення, якщо, скажімо, у когось із споживачів попереду урочиста подія.

Для тих, хто купує, м’ясо кроля і вироби з нього, великими партіями будуть створені гуртові організації, де буде змога зробити покупку, або вже безпосередньо на самому підприємстві.

Новостворене підприємство також має на меті поставляти якісне, високоякісне і смачне м’ясо в їдальні вузів, шкіл, дитячі садки, їдальні громадського харчування.

Важливим фактором, який також має привабити споживача, є ціна, яка, порівняно з конкурентним підприємством, є нижча і планується зробити ряд знижок для постійних клієнтів.
б) Ціноутворення.

Результативність майбутньої діяльності приватного підприємства “МартинКріль” залежатиме від багатьох факторів, про що вже йшлося, але особливе місце в ній відводиться ціновій політиці. Товарний асортимент, який буде представлений за рівнем цін, орієнтований на сегмент споживачів з рівнем доходів “середній” та “вище середнього”. Правильність цього вибору підтверджується тим, що за даними офіційної статистики чисельність саме цих груп населення в Рівненській області, як і по всій Україні, є найвищою.

Визначаючи ціну на товар, звичайно потрібно врахувати інтереси споживачів і виробника. В даному разі, споживач прагне купити пропоновану йому продукцію чим дешевше, а виробник в той же час, чим дорожче.

Ціну, що виражає інтереси споживача можна вирахувати за формулою:
Цс = Ца * [1+ b * (Кя – 1)]
де, Ца – ціна товару аналога, грн/од.

B – коефіцієнт боніфікації,

Кя – коефіцієнт підвищення якості нового товару.

Він визначається в табличній формі (табл. ) за формулою.

m

Кя =∑ ( kj* γj )

J=1

де, Kj- відносне покращення j– го показника споживчих властивостей.

γj - значимість j-го показника за експертними оцінками.

Табл. 2.1.

j

Назва показника споживчих властивостей

Значення показника для товару


Kj


γj


Kj * γj

нового

старого

1

Якість

99 %

50%

1,98

0.4

0,792

2

Вага

99 %

60%

1.65

0.1

0,165

3

Упаковка

99 %

10%

9,9

0.025

0,248

4

Естетичність

99 %

10%

9,9

0.025

0,248

5

Свіжість

99 %

50%

1,98

0.15

0,297

6

Поживність

99 %

50%

1,98

0.3

0,594
Коефіцієнт якостіКя = 2,343


Цс = 6*(1+0,7*(2,343-1))= 13,70 грн./кг
Ціна, що відображає інтереси виробника, визначається за формулою:
Цв = С * (1 + R / 100)

Де, С – собівартість нового товару, грн. (12,88 грн./кг);

R – рівень рентабельності, (10%).
Цв = 12,88 * (1+10 / 100) = 14,17 грн./кг
Отже, ціна нового товару, буде становити, врахувавши інтереси споживача і виробника:
Ц = 14,00 грн./кг, оскільки Цв = 14,17 грн./кг ≥ Ц = 14,00 грн./кг ≤ Цс = 13,70 грн./кг

в) Реклама.

Реклама – цілеспрямований інформований вплив опосередкованої характеристики на споживача для просування товару і послуг на ринку збуту.

ПП “МартинКріль” планує використовували різні види реклами:

 1. пояснювально-пропагандиську;

 2. реклама марки (визнання марочних товарів);

 3. престиж (формування позитивного образу компанії);

 4. рекламний розпродаж (оголошення розпродажу за зниженими цінами).

ПП “МартинКріль” планує тісно співпрацювати з рекламно-маркетинговою фірмою “Бюро Март”, яка буде постійно слідкувати за рекламою даного виробництва і використовувати всі рекламні шляхи, щоб привабити до себе якомога більше покупців, такі як:

 • реклама та статті в періодичній пресі;

 • рекламний ролик по радіо.

Також планується рекламу створювати через виготовлення іміджевої продукції – пакет із зображенням торгової марки “МартинКріль”, обслуговуючий персонал буде вдягнений в одяг однакового зразку із ознаками торгової марки “МартинКріль”.

Щоб всі перераховані методи реклами були ефективними, підприємство також постійно буде проводити маркетингові дослідження, опитування споживачів, щоб знати смаки і побажання споживачів, слабкі і сильні сторони ПП “МартинКріль”.

Також, щоб зацікавити споживачів буде розроблена система знижок для постійних клієнтів, яка б стимулювала покупців до покупки товарів – свіжого м’яса кролика. Тобто планується покупцям видавати спеціальну картку, яка засвідчуватиме дату і обсяг покупки.

Метою даного проекту є зацікавлення клієнта до збільшення розмірів своїх покупок, оскільки чим більша покупка, тим менша ціна товару.

ТМ “МартинКріль” буде також використовувати ряд слоганів, в яких буде говоритись про якість товару, його властивості, наприклад: “МартинКріль” - гарант здорового і ситного харчування.

Підприємство планує витрачати на рекламу в рік 6000 грн. В цю вартість входить маркетингове дослідження і рекламний ролик по радіо.
2.2.3. План виробництва.
Задачею новоствореного підприємства “МартинКріль” є забезпечення якісним, поживним, смачним і дешевим м’ясом.

Освоєння виробництва займає 10 місяців, яке буде включати основні функції:

 • обладнання і облаштування місця і виготовлення кліток для кролів (рис.2.1., рис.2.2. ).

 • закупівля молодняку.

- Сірий велетень – висока плодючість, скоро спілість. Вони стійкі проти захворювань, добре пристосовуються до клімату і кормових умов України. Середня жива вага 5,3 кг, максимальна 7,4 кг. (рис. 2.3).

 • Сріблястий – ця порода добре переносить надвірне утримання. Ці кролі крупні, мають добрі м’ясні якості. Забійний вихід м’яса до 60 %. Середня жива вага 4,6 кг, максимальна 6 кг (рис. 2.4).

 • Шиншила – м’ясні кролі. Середня жива вага 3,7 кг (рис. 2.5).

 • Білий велетень – це найкращі кролі серед м’ясних порід, середня жива вага 5,3 кг, максимальна 7,3 кг. Даних кролів можна використовувати не тільки для чистопородного схрещування, але й для міжпородного схрещування (рис. 2.6).

 • підготовка кролів до схрещування.

 • Складання виробничого плану парувань і окролів.

 • Одержання і відгодівля окролу.

 • Проведення щеплень і прищеплень проти інфекційних захворювань для молодняку.

Щоб знати скільки кролів, в який час, приведе кролиця, складають спеціальні трафарети, які прикріплюються до кліток з кролями як самки так і самця. (Трафарет самки рис. , трафарет самця рис. 2.7).

 • протягом п’яти місяців, від моменту відсадки кроленят від самки, проводиться відгодівля і подальший відбір для подальшого розмноження, а всі інші на забій і переробку на готову продукцію з подальшим продажем.

Вся інформація по виробництву заноситься до виробничого журналу табл..1.1.

Рис. 2.7.
  1   2   3   4   5

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Розділ Технологія м'яса, м'ясопродуктів та риби
Технологія м’яса, м’ясопродуктів та риби; Технологія консервування плодів та овочів; Технологія бродильних виробництв; Технологія...

Підприємство як економічний суб’єкт бізнес-діяльності
Підприємство як первинна ланка економіки. •Організаційно-правові форми підприємства. •Форми організації корпоративних підприємств....

Економічна ефективність виробництва молока та шляхи її підвищення
Розділ 1 наукові основи економічної ефективності виробництва продукції тваринництва

Правила безпеки для спиртового та лікеро-горілчаного виробництва затверджено
Правила безпеки для спиртового та лікеро-горілчаного виробництва розроблено Українським науково-дослідним інститутом пивобезалкогольної,...

Конспект уроку 13. Тема: Хімічний зв’язок
Мета: узагальнити та поглибити знання про хімічний зв’язок, механізм утворення ковалентного

Дослідження ринку 32
Розділ 2 Маркетингова діяльність підприємства на прикладі ват “Хлібокомбінат №12” 28

Складові літературознавства та механізм цілісно-системного дослідження
Одні дослідники (їх більшість) або доводять, або лише згадують наявність у літературознавстві трьох основних складових: теорії літератури,...

Розділ поняття «маркетингового середовища», як основного фактора...

Курс лекцій з дисципліни «Технологія будівельного виробництва» для...
Технологія будівельного виробництва: Курс лекцій для студентів інженерно-будівельного профілю / Укл.: Я. Й. Коцій, к т н., доц.;...

Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №30009455
Державного підприємства «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

h.lekciya.com.ua
Головна сторінка