Пошук по сайту


Крок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь) Педіатричний профіль

Крок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь) Педіатричний профіль

Сторінка1/16
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
Крок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь)

Педіатричний профіль
1 Хворий К., 8 років протягом тижня скаржився на головний біль, втомлюваність. Стан погіршився, температура 37,8оС. З анамнезу встановлено, що в 4 роки переніс бронхоаденіт. Об’єктивно: дитина лежить на боці з приведеними до тулуба ногами, голова запрокинута. Ригідність м’язів потилиці, симптом Керніга. Ліквор прозорий, через 12 годин на поверхні утворилася плівка. Найбільш ймовірний діагноз?

A. *Туберкульозний менінгіт

B. Стрептококовий менінгіт

C. Туберкульозний енцефаліт

D. Пневмококовий менінгіт

E. Менінгококовий менінгіт
2 Хлопчик А., 6 років скаржиться на загальну слабкість, генералізований свербіж та почервоніння шкіри, гостре підвищення температури тіла до 38оС . Із анамнезу – перший день хвороби. Протягом кількох годин після обробки невеликого садна іхтіоловою маззю з(явилися розлиті гіперемовані папульозно-уртикарні висипання, що виступають над поверхнею шкіри в ділянці передпліччя, живота, стегон, гомілок. Укажіть найбільш імовірний діагноз захворювання.
A. * Генералізована кропивниця

B. Атопічний дерматит - нейродерміт, період загострення

C. Набряк Квінке

D. Алергічний контактний дерматит

E. Токсикодермія
3 Больной 13 лет, доставлен в отделение в коматозном состоянии. При этом отмечалось глубокое, шумное дыхание типа Куссмауля, гипотония, сухость кожи и слизистых оболочек, снижение тонуса глазных яблок, олигурия, запах ацетона в выдыхаемом воздухе. Чем обусловлено данное состояние?
A. *Кетоацидотическая кома

B. Гиперосмолярная кома

C. Гипогликемическая кома

D. Тиреотоксическая кома

E. Печеночная кома
4 Хлопчик 5 років, поступив у дитяче відділення з бронхопневмонією. Страждає на атопічний дерматит. Після внутрішньом’язового введення ампіциліну появились відчуття стиснення у грудях, запаморочення, різка блідість, ціаноз, холодний піт, прискорене шумне дихання. Який з перечислених препаратів слід увести в маніпуляційній негайно?

A. * Розчин адреналіну підшкірно.

B. Розчин преднізолону внутрішньовенно.

C. Розчин еуфіліну внутрішньовенно.

D. Розчин строфантину внутрішньовенно.

E. Розчин тавегілу внутрішньовенно.
5 До лікарні поступила дівчинка 14 р., яка 2 год. тому із суіцидальними намірами випила 100 мл оцту. Дитина в свідомості, емоційно лабільна. Скарги: біль у роті та епігастрії, спрага, слинотеча. При огляді - слизова оболонка рота гіперемована. Пальпаторно - напруга передньої черевної стінки. Для надання допомоги треба:

A. *Промити шлунок холодною кип’яченою водою через зонд

B. Промити шлунок розчином соди через зонд

C. Викликати штучне блювання

D. Промити шлунок розчином калію перманганату

E. Не промивати шлунок. Ввести активоване вугілля
6 У новорожденного с первых часов жизни отмечена одышка и цианоз. Левая половина грудной клетки отстает в акте дыхания, межреберные промежутки расширены. Перкуторно средостение смещено вправо. Живот ладьевидной формы, мягкий. На рентгенограмме: множественные просветления в левой плевральной полости в виде “ячеистой сети”. Какой диагноз наиболее вероятен?

A. * Врожденная диафрагмальная грыжа.

B. Врожденная напряженная киста легкого.

C. Спонтанный пневмоторакс.

D. Ателектаз легкого.

E. Врожденная лобарная эмфизема.
7 У дитини 7 місяців з тетрадою Фалло виник напад збудження, задишки, ціанозу з епізодичною втратою свідомості. Об’єктивно: спостерігається центральний ціаноз, над легенями – пуерильне дихання, перкуторно – розміри серця в межах норми, аускультативно – грубий систолічний шум у другому міжребір’ї зліва від грудини, печінка виступає з-під ребра на 2 см. Яким має бути першочерговий крок лікаря поряд з проведенням оксигенотерапії?

A. * Призначення сульфату морфіну.

B. Призначення дігоксину.

C. Призначення адреналіну.

D. Призначення сальбутамолу.

E. Призначення гідрокарбонату натрію.
8 У новонародженої дитини клініка атрезії стравоходу. Назвіть найбільш вірне положення хворого атрезіею стравоходу з нижньою трахеостравохідною норицею при транспортуванні ?

A. Вертикальне

B. На правому боці

C. Звозвишеним тазовим кінцем

D. Горизонтальне

E. Положення не має значення
9 У дитини 3-х років після укуса бджоли в щоку розвився набряк язика, шиї, обличчя. Різка інспіраторна задишка з частотою 60 за хвилину. Пульс 144/хв. АТ 70/40 мм рт.ст. При аускультації легень дихання різко ослаблене в нижніх відділах. Дитина різко збуджена. Який терапевтичний захід є першочерговим?

A. *Інтубація трахеї

B. Інгаляція кисню

C. Преднізолон внутрішньовенно

D. Лазикс внутрішньвенно

E. Обколоти місце укуса адреналіном
10 Мати викликала лікаря до дитини 1 рік 7 міс зі скаргами на раптовий кашель, задишку, які з’явились під час прийому їжі. При огляді: температура тіла нормальна, дитина активна, при аускультації легень: ліворуч свистячі хрипи на видиху, перкуторно коробковий звук. Можливий діагноз:

A. * Стороннє тіло бронху.

B. Бронхіальна астма.

C. Бронхіолит.

D. Кашлюк.

E. Обструктивний бронхіт.
11 У ребенка 4-недельного возраста спустя 2 недели от начала заболевания, проявляющегося рвотой “фонтаном”, выраженной гипотрофией и эксикозом, педиатром был заподозрен врожденный пилоростеноз. При поступлении в детское хирургическое отделение состояние крайне тяжелое: черты лица заострены, адинамия, сильная жажда, анурия, запах мочи изо рта, серость кожных покровов. В сыворотке крови: натрия - 135 ммоль/л, калия - 3,7 ммоль/л. Коматозное состояние какого характера развилось у ребенка?

A. * Гипохлоремическая кома

B. Азотемическая кома

C. Кетоацидотическая кома

D. Гиперосмолярная кома

E. Гипогликемическая кома
12 У дівчинки 9 років скарги на загальну слабість, , температура 37,8оС та висипання на шкірі. Об-но: На шкірі ерітема, набряк, множинні бульозні елементи. В анамнезі контакт з рослинами після дощу.Яке лікування необхідно призначити?

A. * Глюкокортикоїди

B. Антибіотики

C. Сечогінні

D. Антигістамінні

E. Ентеросорбенти
13 У дитини 10 місяців на тлі легкого перебігу ГРВІ з’явилися повторні клонічні судоми. При огляді виявлено затримку психомоторного розвитку, краніотабес, деформацію грудної клітіни, потовщення метафізів трубчатих кісток. Рівень кальцію крові – 1,6 ммоль/л, інтервал QT на ЕКГ подовжений – 0,33 сек. Данних про перинатальне ушкодження ЦНС немає. Спино-мозкова рідина інтактна, витікала під тиском. Вигодування штучне, без овочевих страв. Про яке захворювання іде мова?

A. *Спазмофілія

B. Менінгіт.

C. Енцефалітична реакція.

D. Енцефаліт.

E. Нейротоксикоз.
14 У дитини 10 міс, що постійно вигодовувалась коров'ячим молоком, відмічено виражений систолічний шум на верхівці серця та акроціаноз. Сонографічно вади серця не виявлено. У крові: Hb 38 г/л, КП 0,7. Першочергова терапія:

A. * трансфузія еритроцитарної маси.

B. трансфузія цільної крові.

C. Ентеральне введення препаратів заліза.

D. Серцеві глікозиди по швидкій схемі насичення.

E. введення рекормону
15 У недоношеної новонародженої дитини, що народилася від матері з ознаками ендометриту, сірий відтінок шкіри, млявість, гіперестезія, менінгеальні ознаки, блювота, гіпотермія. Запідозрений гнійний менінгіт Яке дослідження допоможе підтвердити діагноз?
A. Дослідження ліквору

B. Дослідження сечі

C. Дослідження крові

D. Дослідження калу

E. Дослідження слини
16 До сімейного лікаря звернулася дівчинка 8 років зі скаргами на підвищену пітливість, серцебиття, схуднення. З анамнезу відомо, що хвороба розвинуліся 1,5 роки тому, коли з’явилося серцебиття і поступова втрата ваги. Лікування не отримувала. Об’єктивно: шкіра волога, Ps 130 уд. АТ 135/60 мм.рт.ст. ЩЗ ІІІ ст., рухома, не болить. Встановіть попередній діагноз.

A. *Дифузний токсичний зоб

B. Гігантизм

C. Синдром мальабсорбції

D. Уроджена вада серця

E. Надмірні фізичні перенавантаження
17 Дитина 4 місяців. Мати скаржиться на блювання після нових видів харчування протягом декількох годин. Періодично у дитини з"являються напади хвилювання. Різкий крик з підведенням ніг до черева. Шкіра бліда, спостерігається тахікардія, живіт здутий, гази не відходять. Замість стільця – кров. Ваш діагноз?

A. *Інвагінація

B. Коліт

C. Ентеріт

D. Виразкова хвороба

E. Поліп прямої кишки
18 У відділення інтенсивної терапії доставлена дитина 12 років, яка на протязі 3 років хворіє на цукровий діабет. Після перенесеного грипу на протязі 2 тижнів з’явилися спрага, поліурія, втрата ваги. Поступово збільшувалася слабкість, з’явилася сонливість. При поступленні цукор крові 20 ммоль/л, цукор в сечі – 4%, кетонові тіла в сечі ++++. Діагностовано діабетичну (гіперглікемічну кетоацидотичну) прекому. Почата регідратаційна терапія ізотонічним розчином хлориду натрію. Яку початкову дозу інсуліну Ви призначите?

A. * 0,05 – 0,1 ОД/кг/годину

B. 1 ОД/кг/годину

C. 0,5 ОД/кг/годину

D. 1-1,5 ОД/кг/добу

E. 0,5-1,0 ОД/годину
19 У процесі забезпечення анестезіологічного засобу дитині 6 років, оперованій з приводу розлитого перитоніту, проводиться штучна вентиляція легень у режимі помірної гіпервентиляції. На яких цифрах необхідно підтримувати рівень рСО2 у КЛС-грамі?
A. * 30-35 мм рт.ст.

B. 20-25 мм рт.ст.

C. 35-40 мм рт.ст.

D. 40-45 мм рт.ст.

E. 50-55 мм рт.ст.
20 Юнак 15 років через 6 годин після перебування на пляжі скаржиться на загальну слабкість, головний біль, запаморочення, нудоту й блювання. Об’єктивно: Гіперемія шкіри лиця та голови, одутлість обличчя. Шкіра волога. ЧД - 19/хв. АТ- 125/80 мм рт. ст. ЧСС=Р=104/хв. Ваш діагноз?
A. * Сонячний удар

B. Тепловий удар легкого ступеня

C. Тепловий удар середнього ступеня

D. Тепловий удар важкого ступеня

E. Нейро-циркуляторна дистонія
21 В інфекційний стаціонар госпіталізовано дитину 11 місяців на 3-й день хвороби з підвищенням температури тіла до 38 градусів, багаторазовою блювотою і частими водянистими випорожненнями. Маса тіла знижена на 6%. Який метод регідратації треба призначити?
A. *Внутрішньовенний крапельний

B. Внутрішньовенний струминний

C. Оральна регідратація

D. Введення рідини ендогастрально

E. Введення рідини підшкірно крапельно
22 У дитини 12 років, що потрапила в автомобільну аварію, при огляді лікарями швидкої допомоги виявлені ознаки порушеної перфузії: мармуровість шкірних покривів, уповільнена перфузія нігтьових лож, ціаноз носогубного трикутника, ЧСС – 140 уд/хв, систолічний тиск 40 мм рт. ст. Який метод є найбільш оптимальним для корекції гемодинамічних розладів?

A. * Інфузія сольових розчинів.

B. Інфузія добутаміну.

C. Призначення атропіну.

D. Синхронізована кардіоверсія.

E. Призначення спазмолітичних препаратів.
23 У дитини, хворої на грип спостерігається втрата свідомості, при люмбальній пункції спиномозкова рідина витікала частими краплями, цитоз дорівнював 5 клітинам. Про що в першу чергу треба подумати ?

A. * Нейротоксикоз

B. Епілепсія

C. Непритомність

D. Колапс

E. Менінгіт
24 Дівчинка народилася з оцінкою за шкалою Апгар 1/1 бал. Реанмаційні заходи впродовж 10 хвилин. Після проведення реанімації стан дитини вкрай тяжкий. Кома – ІІІ-ІУ. При постійному ЕЕГ моніторингу - ізолінія . Проводиться ШВЛ. Яка подальша тактика ведення даної дитини
A. * Забезпечити діяльність життєво важливих органів

B. За вимогою батьків припинити лікування

C. Продовжити лікування в повному обсязі з застосуванням ноотропів

D. Антибактеріальна терапія

E. Припинити лікування після заключення консиліума
25 Дитина 9 років госпіталізована з діагнозом геморагічний діатез. При обстеженні виявлено правобічний центральний геміпарез і порушення мовлення. Запідозрено геморагічний інсульт. Який метод дослідження необхідно призначити у першу чергу, як найбільш інформативний для підтвердження цього ускладнення?

A. * Комп’ютерна томографія

B. Рентгенографія черепа

C. Ехо-енцефалоскопія

D. Загальний аналіз крові

E. Кількість тромбоцитів крові
26 Хлопчик 10 років отримав тяжку черепно-мозкову травму під час ДТП. Доставлений у стаціонар у важкому стані із забоєм головного мозку. На другу добу розвинувся епілептичний статус, який тривав більше 1 години. Оцінити проноз.

A. * Несприятливий для видужання та життя

B. Сприятливий для видужання та життя

C. Несприятливий для видужання, сприятливий для життя

D. Сприятливий при постійній штучній вентиляції легень

E. Сприятливий при нейрохірургічному лікуванні
27 Недіагностована чи несвоєчасно пролікована гіпоглікемія у новонароджених і дітей раннього віку призводить до:

A. *розлади функціонування ЦНС, епілептичні напади, зниження розумового розвитку

B. ураження міокарду

C. ураження печінки

D. ураження нирок

E. ураження підшлункової залози
28 Хлопчик 12 р. хворіє на ЦД 1-го типу з 4-х років. Після гри у футбол несподівано відчув тремор, пітливість, голод, сонливість, біль голови, нудоту. Що насамперед необхідно зробити шкільному лікарю?
A. *Пероральний прийом глюкози у дозі 10-20 г

B. Довенне ведення глюкагону

C. Повторити ін’єкцію інсуліну

D. Дом’язеве введення адреналіну гідрохлориду

E. Викликати бригаду ШМД
29 Удівчинки 2 р. в анамнезі непереносимість коров’ячого молока. Бабуся випадково нагодувала дитину молочною кашею. Появились ознаки атопічного дерматиту. Які зміни у гемограмі та імунограмі слід очікувати?
A. *Підвищені рівні загального ІgЕ та специфічного ІgЕ до коров’ячого молока, еозинофілію

B. Лейкоцитоз із зсувом формули вліво

C. Підвищені рівні ІgМ, ІgА у крові

D. Лейкопенія, моноцитоз, наявність атипових мононуклеарів
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Крок 3 Загальна лікарська підготовка 2014 рік (осінь) Терапевтичний профіль
На час огляду: відсутність свідомості, шкіра бліда, холодна, ат 50/0 мм рт ст., пульс 132 на 1 хвилину. Яку невідкладну допомогу...

Крок 1 Фармація (іноземні студенти) 2014 рік Біологічна хімія
У хворого в крові підвищений вміст хіломікронів, особливо після вживання їжі, збагаченої жирами, виявлено гіперліпопротеїнемію І...

План методичної роботи Отинійської загальноосвітньої школи І-ІІІ...
Аналіз методичної роботи за 2013-2014 навчальний рік та завдання на 2014-2015 навчальний рік

План роботи валківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів валківської...
Аналіз роботи за минулий навчальний рік та завдання на 2013/2014 навчальний рік

План роботи валківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів валківської...
Аналіз роботи за минулий навчальний рік та завдання на 2013/2014 навчальний рік

План роботи валківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів валківської...
Аналіз роботи за минулий навчальний рік та завдання на 2013/2014 навчальний рік

Затверджено
Аналіз роботи школи за 2013/2014 навчальний рік І пріоритетні цілі та завдання школи на 2014/2015 навчальний рік 4

I. книга братства
А клас (філологічний профіль) – 22, 10Б клас (інформаційно-технологічний профіль) – 27 (протягом року вибула 1 – Шурман Я.), 11 клас...

10б математичний 11А
А клас (іноземне філологія) – 21; 10Б клас (математичний профіль) – 28 (протягом року вибули Малашевський В., Гулак Р., Соломіна...

10А історико-філологічний 11Б
Ю., Стасюк Н., Винарчик Ю., Латко Н., Лопатюк О., прибули – Рус О., Степанов І.), 10Б клас (економічний профіль) – 20 (протягом року...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

h.lekciya.com.ua
Головна сторінка